Słuchawki na siłownię

0
35

Słuchawki na siłownię to akcesorium, które wbrew pozorom może odegrać dużą rolę podczas treningów. Motywująca, rytmiczna muzyka płynąca ze słuchawek może sprawić, że szybciej pokonamy zmęczenie i że zabierzemy się za kolejne ćwiczenia z większą ochotą.

Co więcej, słuchawki pozwalają odizolować się od dźwięków pochodzących z zewnątrz, co sprzyja koncentracji.

Jakie wybrać słuchawki na siłownię? Co warto wiedzieć o modelach dostępnych obecnie w sklepach? Jeśli szukasz dobrych słuchawek na siłownię, to świetnie! Jesteś w miejscu, w którym dowiesz się wszystkiego, co trzeba na ich temat wiedzieć przed zakupem.

Kiedy warto kupić słuchawki na siłownię?

We wstępie już wspomnieliśmy o zaletach korzystania ze słuchawek na siłowni. Izolują dźwięki z zewnątrz (których może być naprawdę wiele: muzyka puszczana z głośników, odgłosy rozmów, uderzenia ciężarów), dlatego osoby, które czują się nimi rozproszone, z pewnością docenią komfort, jakie dają słuchawki.

Dobre słuchawki na siłownie
Dobre słuchawki na siłownie to? Bezprzewodowe, z bluetooth, douszne czy nauszne? Sprawdź ranking, ceny i opinie

Dodajmy tu jeszcze, że na siłownię warto przygotować sobie specjalny zestaw utworów, których rytm będzie się zmieniał wraz z ćwiczeniami. Szukanie odpowiedniej muzyki, gdy już jest się na siłowni, może zniweczyć cały efekt treningu.

Jakie słuchawki na siłownię wybrać?

Większość osób wybiera obecnie bezprzewodowe słuchawki na siłownię (działające poprzez Bluetooth), jednak niekiedy sprawdzają się tu także słuchawki przewodowe. Modele bezprzewodowe mają tę przewagę nad przewodowymi, że pozwalają na wykonywanie większości ćwiczeń bez obaw o plączący się kabel.

Ich wadą jest fakt, iż trzeba je ładować, choć jak za chwilę pokażemy, mogą na jednym ładowaniu działać naprawdę długo.

W jakich sytuacjach sprawdzą się na siłowni słuchawki przewodowe? Przewód nie będzie przeszkadzał w ćwiczeniach na rowerku stacjonarnym, eliptiku lub stepperze.

Jakie słuchawki nauszne na siłownię wybrać?

Słuchawki nauszne na siłownię ściśle okalają całe ucho i mają charakterystyczny pałąk. Poszczególne modele różnią się konstrukcją obudowy głośników, która decyduje o stopniu izolacji odgłosów z otoczenia, izolacji dźwięków płynących ze słuchawek oraz o jakości dźwięku.

Jakie modele słuchawek bezprzewodowych nausznych na siłownię znajdziemy w sklepach?

 1. Słuchawki otwarte, które słabo izolują zarówno dźwięki z zewnątrz, jak i płynące z głośników,
 2. Słuchawki zamknięte, wyposażone w membranę zamkniętą w obudowie, które doskonale izolują zarówno dźwięki pochodzące z zewnątrz, jak i z głośników,
 3. Słuchawki półotwarte, które zapewniają słabszą izolację dźwięków pochodzących z zewnątrz niż modele zamknięte, a jednocześnie mocniejszą izolację dźwięków z głośników niż modele otwarte.
Jakie słuchawki na siłownię
Jakie słuchawki na siłownię wybrać i kupić? Nauszne, douszne czy słuchawki bezprzewodowe na siłownię? Ranking!

Jakie wybrać słuchawki douszne na siłownię?

Wśród słuchawek bezprzewodowych dousznych na siłownię wyróżniamy modele douszne kanałowe i douszne, nazywane też „pchełkami”. Pierwszy z wymienionych rodzajów to słuchawki mniejsze, pozwalające na umieszczenie w kanale słuchowym.

Doskonale uszczelniają ucho (lepiej niż „pchełki”) i dzięki wkładkom wykonanym z pianki dobrze trzymają się na miejscu. Słuchawki bezprzewodowe douszne umieszcza się w małżowinie usznej, co umożliwia ich specjalnie wyprofilowany kształt.

To modele, które docenią osoby, które nie chcą tracić całkowicie kontaktu z dźwiękami pochodzącymi z otoczenia.

Długość działania słuchawek bezprzewodowych na siłownię

Mimo że konieczność ładowania słuchawek na siłownię może stanowić pewną uciążliwość, to trzeba wiedzieć, że jedno ładowanie w zupełności wystarczy nam na cały trening. Modele nauszne mogą zapewniać nieprzerwaną pracę nawet do 30 godzin, natomiast słuchawki douszne zwykle pracują 3, 4 lub 6 godzin.

Ile ważą słuchawki na siłownię?

Waga słuchawek na siłownię będzie przede wszystkim zależała od tego, czy będą to modele douszne, czy też nauszne. Waga słuchawek nausznych mieści się w przedziale 250-300 g. Oczywiście modele douszne są o wiele lżejsze, bo para waży zwykle 10-16 g, a najlżejsze ważą tylko 8 g.

Słuchawki Bluetooth na siłownię

Stosowanie słuchawek bezprzewodowych dousznych na siłowni niesie za sobą zwykle wątpliwości co do tego, czy nie wypadną z ucha. Na szczęście jednak słuchawki te wyposażone są w zabezpieczenia, dzięki którym pozostają one na miejscu i nie trzeba się martwić o to, że je zgubimy.

Jakie to zabezpieczenia?

 1. Pałąk zakładany na głowę,
 2. Pałąk zakładany za ucho,
 3. Usztywnione odcinki przewodu zawijane wokół uszu,
 4. Gumowe końcówki, które umieszcza się w małżowinie usznej.

Dodatkowe funkcje w słuchawkach na siłownię

Zwykle słuchawki na siłownie kupujemy z myślą, by przede wszystkim zapewniały nam przyjemność płynącą ze słuchania muzyki podczas treningu i ćwiczeń. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne modele mogą być wyposażone w wiele ciekawych, przydatnych udogodnień, dzięki którym funkcjonalność słuchawek znacznie rozszerza swój zakres.

Oto kilka przykładów:

 1. Pilot, dzięki któremu możemy w wygodny sposób obsługiwać odtwarzacz smartfona,
 2. Pulsometr,
 3. Możliwość bezprzewodowego ładowania słuchawek (z użyciem smartfona),
 4. Ładowarka przenośna w formie etui.
Słuchawki na siłownie
Najlepsze słuchawki na siłownie do ćwiczeń i treningów / Ranking, cena i opinie

Gdzie kupić słuchawki na siłownię? Lista producentów

Słuchawki na siłownię zajdziemy między innymi w ofercie takich producentów jak Samsung, Panasonic, Philips, Thomson, Creative, Xiaomi czy JBL.

Cena słuchawek na siłownię

Tanie słuchawki na siłownię można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Najdroższe modele osiągają cenę około 1000 złotych.

Ranking słuchawek na siłownię

Szukasz najlepszych dla siebie słuchawek na siłownię i wciąż zastanawiasz się, jakie kupić? W takim razie świetnie się składa! Doskonałym pomysłem będzie zapoznanie się z naszym rankingiem. Obejmuje on zestawienie słuchawek, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród użytkowników, a także porównanie cen u poszczególnych sprzedawców w sieci.

Opinie o słuchawkach na siłownię

Masz doświadczenie związane z używaniem słuchawek na siłowni? Chcesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami, udzielić porady osobom, które stoją przed podjęciem decyzji, jakie słuchawki na siłownię wybrać? Znakomicie! W sekcji komentarzy można zamieszczać swoje uwagi, opinie i wskazówki. Być może to właśnie dzięki Twojej poradzie komuś uda się kupić najlepsze słuchawki!

Jakie słuchawki na siłownie wybraliście Wy? Podrzućcie nam swoje opinie na forum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here