Przyrządy do ćwiczeń – jakie przyrządy mamy do wyboru?

0
36

Wyrzeźbione mięśnie, szczupłe ciało, sprawność i kondycja. To wszystko leży dosłownie w zasięgu Twojej ręki. Jeśli istnieją powody, dla których nie możesz chodzić na siłownię, nic straconego.

Ciężkie maszyny można z powodzeniem zastąpić przyrządami, które w większości nie zajmują dużo miejsca w domu. Liczy się tylko chęć do ćwiczeń.

Czy warto kupować przyrządy do ćwiczeń?

Każdy przyrząd daje wiele możliwości wykorzystania. Jeśli nudzą Cię ćwiczenia z dostępnych w Internecie filmików lub jeśli brak Ci motywacji do treningów, być może zakup przyrządu do ćwiczeń sprawi, że chęć do kształtowania swojej sylwetki powróci na nowo lub… w ogóle się pojawi.

Jakie przyrządy do ćwiczeń wybrać i kupić?

Wszystko zależy od tego, ile miejsca w domu możemy przeznaczyć na nasz kącik do ćwiczeń. Jeśli jest go niewiele, najlepiej będzie wyposażyć się w przyrządy typu taśmy, gumy, kółko do ćwiczeń czy hula hop. Hantle czy obciążenia również nie zajmą nam wiele miejsca.

Jednak jeśli możemy wyznaczyć w domu – w garażu, na strychu, czy po prostu w jednym z pokojów – specjalne miejsce na minisiłownię, można zaszaleć i zainwestować w ławeczkę do ćwiczeń.

Urządzenia takie jak stepper czy kołyska do ćwiczenia mięśni brzucha również zabierają trochę miejsca, jednak łatwo je schować i są lekkie.

Zatem, zaczynamy!

Przyrządy do ćwiczeń - gibcy.pl
Jakie są rodzaje przyrządów do ćwiczeń?

Platforma do ćwiczeń

Przyrząd ten ma najczęściej formę przeciętej w połowie piłki. Na jego płaskiej części staje się jedną lub obiema nogami. Platforma przeznaczona jest do balansowania ciałem; kształtuje uda, biodra i talię.

Niektóre modele wyposażone są w ekspandery ułatwiające utrzymanie równowagi i wspierające trening górnych partii ciała. Na powierzchni, na której stajemy, mogą znajdować się dodatkowo wypustki do masażu stóp.

Stepper do ćwiczeń

To urządzenie również wzmacnia dolne części ciała. Zawiera dwa pedały, które wciskamy pod obciążeniem. Podobnie jak platforma do balansowania, zwykle wyposażone jest w ekspandery lub nawet „kijki”, które uruchamiają dodatkowo górne partie ciała podczas treningu.

Najlżejsze, wszechstronne i do tego najtańsze przyrządy do ćwiczeń to…

Taśmy i gumy do ćwiczeń

Trudno przecenić ich wartość. Można je stosować zarówno do wzmacniania mięśni nóg, jak i rąk. Ćwiczenia z taśmami i gumami to często też najlepsza forma rehabilitacji.

Siłę obciążenia regulujemy samodzielnie i dostosowujemy do swoich możliwości, dlatego nie ma tu zagrożenia przeciążenia mięśni. Gumy TRX, bo tak również często są nazywane, dostępne są w różnych kolorach nie bez powodu. Każdy kolor oznacza inny stopień oporu.
Wdzięczna i lubiana przez wiele osób. Równie wszechstronna jak taśmy i gumy:

Piłka fitness

Przydaje się zarówno do treningów, jak i do zabawy dla dzieci. Ćwiczenia z piłką nie tylko wzmacniają mięśnie i stawy, ale także zwiększają koordynację i kształtują sylwetkę.

Kolejny przyrząd, który można używać na zmianę z dziećmi to…

Hula hop

Ten okrągły, wykonany z tworzywa przyrząd pozwala nie tylko na rzeźbienie talii. Kręcenie hula hop to po prostu świetna zabawa.

Dodatkowo, można spotkać modele o specjalnych wypustkach, które zmniejszają cellulitis, poprawiają krążenie krwi i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

Nie masz miejsca na taki przyrząd? Są też hula hop składane!

Kółko do ćwiczeń

Kółko z rączkami po bokach (lub dwa kółka z uchwytem pośrodku) to świetny przyrząd do wzmacniania mięśni ramion i brzucha.

Zwłaszcza, jeśli do tego wykonujemy też inne ćwiczenia, na przykład przy użyciu hantli czy obciążników.

Zobaczmy:

Hantle

Najmniejsze dostępne hantle mają wagę 0,5 kg. Najcięższe – nawet 50 kg. Można też zakupić hantle regulowane, które pozwalają na dokładanie lub zdejmowanie poszczególnych ciężarków, stosownie do potrzeb.

Czym różnią się hantle od obciążników?

Obciążniki

To ciężarki, które dzięki paskom i rzepom można założyć na kostki lub nadgarstki. Obciążniki pozwalają na ćwiczenie mięśni przy wykonywaniu nawet prostych ćwiczeń.

A teraz coś dla siłaczy.

Drążek do podciągania

Podniesienie ciężaru swojego ciała nie należy do najłatwiejszych ćwiczeń. Zamontowanie w domu drążka rozporowego to prosty sposób na to, by nawet kilkakrotnie w ciągu dnia ćwiczyć tę umiejętność. Podnoszenie na drążku wzmacnia mięśnie rąk i pleców.

Warto tu dodać, że drążek możemy też wykorzystać do ćwiczeń z taśmami i gumami.

Miłośnicy i miłośniczki kulturystyki, teraz coś dla Was.

Ławka do ćwiczeń

Ławeczka pozwala na wykonywanie ćwiczeń wzmacniających całe ciało. W zależności od modelu, wyposażenia i możliwości ustawień, można na niej ćwiczyć mięśnie ramion, pleców, nóg i brzucha.

Oczywiście, niezbędny tu będzie także zakup gryfu i ciężarków, ale przyznajmy, że stopniowe budowanie swojej małej siłowni to sama przyjemność.

Total crunch

To stosunkowo proste w budowie urządzenie i zajmujące niewiele miejsca – jak na ogrom możliwości, jakie daje. Może być stosowane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, ponieważ jako obciążenie wykorzystywany jest tu po prostu ciężar ciała ćwiczącej osoby.

Ćwiczenia, jakie można wykonywać na total crunch to przysiady, wyciskanie na nogi, ćwiczenie mięśni brzucha i grzbietu, a także ćwiczenia poprawiające krążenie.

Czy jest tu ktoś, kto lubi wykonywać „brzuszki”?

Czy Wy też nie lubicie tego bólu karku, który im towarzyszy?

Jest na to sposób!

Przyrządy do ćwiczeń - gibcy.pl
Od czego zależy to na jaki przyrząd do ćwiczeń się zdecydować?

Sprzęt do ćwiczeń mięśni brzucha

Najpopularniejszym sprzętem wykorzystywanym do wzmacniania mięśni brzucha jest tak zwana kołyska. Daje ona stabilne podparcie pod kark, a jednocześnie pozwala na efektywne wykorzystywanie mięśni brzucha podczas wykonywania „brzuszków”.

Czas na sprawdzenie konkretnych modeli sprzętów i zapoznanie się z ich producentami.

Rankingi najbardziej popularnych urządzeń, jakie zamieszczamy, są aktualizowane codziennie! Jednocześnie pozwalają na porównanie w łatwy i szybki sposób cen u poszczególnych sprzedawców.

Producenci i cena przyrządów do ćwiczeń

Platformy do ćwiczeń kupimy w cenie od 30 do 200 złotych. Znajdują się w ofercie między innymi firm Kettler czy Axel Fit.

Steppery mogą kosztować od około 100 do 500 złotych, a produkują je na przykład HMS i Laubr.

Za taśmy i gumy do ćwiczeń zapłacimy od 20 do 300 złotych. Znajdziemy je u takich producentów jak Spokey, Adidas czy Zipro.

Piłki fitness kosztują od 10 do 40 złotych i mają je w swojej ofercie takie marki jak Bauer i MarkArtur.

Za hula hop zapłacimy od 20 do 150 złotych, a oferują je na przykład firmy Allright, Body Sculpture i inSPORTline.

Kółka do ćwiczeń produkują między innymi Axer Fit, Rotor i Apt, a zapłacimy za nie od 20 do niemal 200 złotych.

Najlżejsze hantle kosztują około 10, a najcięższe i najdroższe – kilkaset złotych. Znaleźć można je w ofercie producentów York czy Laubr.

Obciążniki to koszt w wysokości od 20 do 200 złotych, a ich wytwórcy to między innymi Reebok, Adidas czy Body Sculpture.

Drążek do podciągania kosztuje od 30 – 200 złotych. Kettler i Bottari to jego przykładowi producenci.

Ławeczka do ćwiczeń znajduje się w ofercie między innymi firm Adidas i HMS, a jej zakup wiąże się z kosztem w granicach 200 – 1000 złotych.

Total crunch znajdziemy u producentów Crunch i M6, a kosztuje około 300 złotych.

Jaki przyrząd zaciekawił Was najbardziej i dlaczego?
Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here