Obciążniki na kostki i nadgarstki

2
5484

Obciążniki na kostki i nadgarstki zdecydowanie poprawiają skuteczność wykonywanych ćwiczeń a przy tym nie męczą nadmiernie. Czujesz, że Twoje ulubione ćwiczenia nie sprawiają Ci już żadnej trudności?

Pora na zmianę!

Obciążniki na kostki i nadgarstki sprawią, że przełamiesz rutynę, a Twój organizm stanie przed nowym wyzwaniem. Jeśli chcesz wiedzieć, do czego służy koza i jakie ćwiczenia wykonuje się z kamizelką treningową, pozostań z nami!

Zacznijmy od podstaw.

Jakie obciążniki wybrać i kupić?
Obciążniki na kostki
Obciążniki na ręce i nadgarstki

Jakie obciążniki na ręce i nogi wybrać i kupić
Jakie obciążniki na ręce, nadgarstki i nogi wybrać i kupić? Cena, opinie i efekty

Czym są obciążniki do ćwiczeń?

Obciążniki na ręce i nogi to ciężarki, które dzięki specjalnemu wykrojowi i materiałom można zapinać na nadgarstki bądź kostki. Niekiedy ciężarki takie są uniwersalne i nadają się do zapinania zarówno na ręce, jak i na nogi. Są one zwykle wykonane z neoprenu i nylonu i wyposażone w regulowane paski z zapięciem na rzep. Wypełnienie stanowią tu piasek lub metalowe mikrokulki, które idealnie dopasowują się do kształtu ciała.

Do obciążników zalicza się też worek bułgarski i kamizelkę treningową, ale o nich za chwilę.

Obciążniki na kostki
Obciążniki na kostki
Promocje i wyprzedaże:

Jakie obciążniki wybrać i kupić?

Osoby, które pragną w stopniowy sposób wzmacniać mięśnie rąk i nóg, powinny wybrać obciążniki na nadgarstki i kostki. Pozwalają one na swobodne ruchy, dając jednocześnie opór.

Worek bułgarski to doskonały wybór dla tych, którzy chcą wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za pozycję ciała i koordynację ruchową. Z kolei kamizelka treningowa przyda się jako dodatkowe obciążenie na treningu czy podczas biegania.

Co dają obciążniki do ćwiczeń?

To najważniejsze pytanie, dlatego od razu spieszymy z odpowiedzią.

Co dają obciążniki na ręce i na nogi?

Opinie specjalistów co do efektów treningów wykonywanych z obciążnikami są zgodne: budują one siłę, dynamikę i wytrzymałość.

Zakładanie obciążników do ćwiczeń pozwala też na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Wzmacniają nie tylko mięśnie kończyn, ale także mięśnie odpowiedzialne za koordynację ruchowej.

Co ciekawe (i ważne!), regularne ćwiczenia z obciążnikami mają korzystny wpływ na gęstość kości.

Efekty powinni być widoczne szybko (oczywiście w połączeniu z prawidłowymi ćwiczeniami)!

W takim razie…

Ciężarki na kostki i nadgarstki pomagają w ćwiczeniach brzucha, ud i pośladków
Ciężarki na kostki i nadgarstki pomagają w ćwiczeniach brzucha, ud i pośladków – Możesz to robić w domu!

Jakie ćwiczenia wykonuje się z obciążnikami?

Obciążniki można zakładać, by spotęgować działanie treningów w następujących dyscyplinach i rodzajach ćwiczeń:

  1. Biegi – nawet takie zwykłe luźne bieganie,
  2. Jazda na łyżwach,
  3. Sporty walki,
  4. Kulturystyka,
  5. Aerobic,
  6. Ćwiczenia fitness i cardio.

Poniżej możesz zobaczyć efektywne ćwiczenia na pośladki, brzuch oraz ćwiczenia ud z obciążnikami na kostkach ii na nadgarstkach:

To jednak nie wszystko.
Obciążniki do ćwiczeń to również najlepszy sposób na powrót do zdrowia – chętnie wykorzystywane są w rehabilitacji.

Teraz pora na kilka słów…

Obciążniki na ręce i nadgarstki
Obciążniki na ręce i nadgarstki
Promocje i wyprzedaże:

O worku bułgarskim

Worek bułgarski (zwany też kozą) to worek z obciążeniem, który zakłada się na ramiona. Początkowo wykorzystywany był w treningach zapaśniczych, MMA czy brazylijskim jiu – jitsu. Jednak, jak to często bywa, szybko przeniósł się do siłowni. I nic dziwnego. Dzięki możliwościom zmiany kształtu i rozkładu obciążenia w trakcie ćwiczeń kształtuje mięśnie posturalne, a także zwiększa siłę, wydolność i ogólną sprawność.

O kamizelce treningowej

Kamizelka treningowa dociąża masę noszoną na ramionach, przez co zwiększa trudność – a co za tym idzie – efektywność codziennych ćwiczeń. Taki sprzęt daje możliwość regulowania obciążenia. Miękkie ciężarki można dowolnie dokładać do specjalnych kieszeni lub je wyjmować. Dodatkowo, kamizelki treningowe mogą być wyposażone w specjalne znaki odblaskowe, a także kieszeń na odtwarzacz muzyki.

Obciążniki na kostki i nadgarstki/ Jaka waga?

Cieżarki na nadgarstki i kostki można znaleźć w wielu ciężarach, różniących się minimalnie. Przykładowe wagi takich obciążników to: 0,25 kg, 0,5 kg, 0,75 kg, 1 kg, 1,15 kg, 2 kg, 3 kg i 5 kg. Inaczej sprawa ma się z kamizelką treningową, której waga wynosi od 4,5 – 5kg do 10 kg. Z kolei worek bułgarski może ważyć od 1 do 22 kg.

Ciekawostki

Czy wiecie, że…

  • Niektóre modele obciążników na nadgarstki mają wzmocnienie na kciuk, dzięki czemu nie przesuwają się i doskonale przylegają do ręki.
  • Na siłowni najlepiej mieć swoje obciążniki, gdyż materiały, z których zwykle są one wykonane, chłoną pot.
  • Nazwa „koza” określająca worek bułgarski powstała dzięki wynalazcy tego obciążenia, Ivana Ivanowa, trenera amerykańskich zapaśników. Tam, skąd pochodził, na targach odbywały się popisy siły, a na barkach trzymało się wówczas jako obciążenie – kozę.
Obciążniki na kostki i na nadgarstki
Obciążniki na kostki i na nadgarstki dla początkujących? Jakie wybrać? Obciążniki na kostki 2x5kg

Producenci i cena obciążników

Popularni producenci ciężarków na nogi i ręce to Reebok, Adidas, Allright, inSPORTline, Body Sculpture, HMS czy GO Sport.

Ćwierć – czy półkilogramowe, tanie obciążniki mogą kosztować w granicach 20 złotych, obciążniki 2kg droższych firm mają cenę przekraczającą nawet 100 złotych. Najdroższe obciążenia na ręce i nogi, takie jak worek bułgarski (powleczony naturalną skórą), mogą kosztować nawet 400 zł. Najpopularniejsze wagi obciążników to 2kg, 5kg i 2x5kg.

Przed zakupem obciążników do ćwiczeń zapraszamy do przejrzenia naszych rankingów. Dzięki nim można szybko i ławo sprawdzić, które produkty cieszą się największą popularnością i od razu sprawdzić ich ceny.

2 KOMENTARZE

  1. Widziałam takie ciężarki w Decathlonie. Czy to, jakie kupię, ma znaczenie (że np lepiej się układają czy coś), czy po prostu liczy się obciążenie? Bo ceny są bardzo różne…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here